Omezení provozu škol a školských zařízení
13.10.2020

Od 14. 10. 2020 0:00 hod. do 1. 11. 2020 23:59 hod. se krizovým opatřením vlády ze dne 12. 10. 2020 na území celé ČR zakazuje osobní přítomnost žáků ZŠ ve škole, žáci se vzdělávají povinně distančně podle § 184a školského zákona. (Zdroj: MŠMT)

Na stránce Jídelna najdete aktuální a podrobné informace o stravování žáků v době uzavření školy.

Roušky
18.9.2020

Žáci jsou povinni nosit si s sebou do školy roušku. Žáci 2. stupně musí mít nasazenu roušku po celou dobu pobytu ve škole, žáci 1. stupně musí mít nasazenou roušku ve společných prostorách školy.

Zápis

Vloženo: 3.3.2020 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 637x | Upraveno: 24.3.2020 | Upravil: Tomáš Špalek

Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádným opatřením a v souladu s opatřením ministra školství proběhne letošní zápis do 1. třídy bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Děti budou zapsány do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 na základě přihlášky odeslané škole jejich zákonným zástupcem.

Zapsány budou děti narozené od 1.9.2013 do 31.8.2014 a dále děti, jimž byl pro školní rok 2019/2020 povolen odklad.

Vážení rodiče (zákonní zástupci) stáhněte si, prosím, na stránce Dokumenty ZŠ níže uvedené formuláře, vyplňte je a odešlete poštou nebo oskenované emailem nebo datovou schránkou na adresu školy (najdete ji na stránce Kontakty). Jedná se o tyto formuláře:

• Žádost o přijetí žáka k povinné školní docházce
  • Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku
  • Žádost o odklad povinné školní docházky (v případě, že budete žádat o odklad)

Vyplněné a podepsané formuláře odešlete na adresu školy v době od 1.dubna do 30. dubna 2020.

V případě, že nemáte možnost stáhnout si potřebné formuláře, domluvte si telefonicky s hospodářkou školy v úředních hodinách (PO, ST 8,00 - 10,00) jejich osobní vyzvednutí ve škole.

Dále si již pro vlastní potřebu stáhněte Potřeby pro prvňáčky.

NAŠE PŘEDNOSTI

• ZŠ Dalovice je úplná základní škola (1. – 9. třída), přesto patříme mezi menší školy s nižším počtem žáků ve třídách.
  • V budově školy je umístěna školní družina, školní restaurace i knihovna
    (podrobnosti na úvodní stránce).
  • Všechny učebny jsou vybaveny novým nábytkem. Na škole proběhla také výměna oken a zateplení budov. Ve vybraných třídách (včetně učebny informatiky) jsou instalovány interaktivní tabule. V roce 2017 bylo vybudováno nové školní hřiště, které je dětem volně přístupné i v době mimo vyučování. V roce 2019 proběhla  rekonstrukce a modernizace školní dílny i školní kuchyňky.
  • Velké přestávky, pokud to dovoluje počasí, tráví děti venku před školou v uzavřeném areálu. Školní areál je v centru Dalovic, přesto leží na klidném místě plném zeleně a mimo rušné komunikace.
  • Velká přestávka je na 1. stupni zařazena po 2. vyučovací hodině, na 2. stupni po 3. vyučovací hodině, což umožňuje rovnoměrnější rozložení výuky
  • Možnost výuky zpěvu nebo hry na hudební nástroje kvalifikovanými učiteli ZUŠ přímo v budově ZŠ Dalovice.
  • Výtvarný kroužek a kroužek keramiky ve spolupráci s DDM Karlovy Vary přímo v budově školy.
  • Žákům 1. i 2. stupně je umožněn přístup do učebny s počítači i v době mimo vyučování, žákům 1. stupně též v rámci školní družiny.
  • Škola je dobře přístupná autobusy MHD č. 17 od Tržnice a z Dolních Drahovic a školními spoji MHD z Bohatic, stejně tak jsou zajištěny i linkové školní spoje z okolních obcí (Hájek – Lesov – Sadov, Stráň – Bor – Nová Víska), škola je dostupná také vlakem z Velkého Rybníka, Podlesí či Nejdy).