Omezení provozu škol a školských zařízení
13.10.2020

Od 14. 10. 2020 0:00 hod. do 1. 11. 2020 23:59 hod. se krizovým opatřením vlády ze dne 12. 10. 2020 na území celé ČR zakazuje osobní přítomnost žáků ZŠ ve škole, žáci se vzdělávají povinně distančně podle § 184a školského zákona. (Zdroj: MŠMT)

Na stránce Jídelna najdete aktuální a podrobné informace o stravování žáků v době uzavření školy.

Roušky
18.9.2020

Žáci jsou povinni nosit si s sebou do školy roušku. Žáci 2. stupně musí mít nasazenu roušku po celou dobu pobytu ve škole, žáci 1. stupně musí mít nasazenou roušku ve společných prostorách školy.

Prohlášení o přístupnosti

Tyto webové stránky splňují zásady přístupnosti podle vyhlášky Ministerstva vnitra č. 99/2019 Sb. v platném znění, ve znění pozdějších novel a předpisů a další příslušnou legislativou v platném znění.

Kontakt na správce webu: podpora@vitalex.cz (Tato adresa slouží pouze pro řešení technických, nikoli obsahových záležitostí týkající se těchto webových stránek.)

Struktura informací

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS 3) – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Stav souladu

Tyto webové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.

Přístupnost obsahu

Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.
Redakční systém Univers CMS může při zpracování testu k „Prohlášení o přístupnosti“ vykazovat jisté chybové hlášky typu „Použití atributů ´alt´ na ´img´ elementech.

Vypracování prohlášení o přístupnosti

• Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 01.12.2019
  • Prohlášení o přístupnosti bylo revidováno dne    01.12.2019

Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb. a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávaný standard Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.